04.05.2018

На Херсонщині ведеться активна боротьба з браконєрами

              

З 1 квітня поточного року в Україні вступила в силу щорічна заборона на вилов риби у період її нересту, яка триватиме  по 9 червня (включно) 2018 року. Винятком є любительська риболовля однією поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку або спінінгом в світлий час доби з берега в місцях визначених іхтіологічними відділами Обласних Управлінь рибоохорони.
 
Зазначені заходи проводяться з метою охорони водних біоресурсів в період їх природнього відтворення, сталості їх популяції.
 
Незважаючи на вказане, а також адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, на території Нововоронцовського району продовжують мати місце факти незаконного вилову водних живих ресурсів, які інколи досягають масштабів  промислового лову.
 
Так, проведеним наприкінці квітня спільним раптовим нічним рейдом за участю начальника Нововоронцовського відділу прокуратури, керівництва та працівників Нововоронцовського відділення поліції, в затоках Каховського водосховища р. Дніпро виявлено та вилучено 38 риболовних сіток, загальною довжиною близько 3 кілометрів та декілька десятків кілограм спійманої в них риби. Незаконно добуті водні живі ресурси передано для приготування їжі особам, що перебувають у  стаціонарному відділенні для постійного проживання КЗ «Нововоронцовський територіальний центр соціального обслуговування», а ті, що не мали пошкоджень від сіток повернуто на місці до водойми. Вилучені риболовні сітки підлягають знищенню. Перевірка за вказаним фактом триває.
 
Крім цього, 04 травня п.р. аналогічними спільними заходами поліції та прокуратури на території затоки поблизу с. Золота балка Нововоронцовського району виявлено осіб, які можуть бути причетні до незаконного вилову риби у період нересту з використання 8 риболовних сіток, човна та автомобіля. Правоохоронними органами вилучено всі вказані знаряддя та засоби лову, автотранспорт, а також понад 100 одиниць незаконно виловленої нерестової риби (лящ, короп та карась).
 
За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 249 КК України, досудове розслідування триває.
Зазначені спільні заходи прокуратури та поліції, направлені на боротьбу з браконьєрством  будуть тривати і надалі

Автор: Бериславська місцева прокуратура
кількість переглядів: 383