Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
10.07.2024

Завершено розслідування стосовно окупаційного керівника Херсонської друкарні

          

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя регіону за фактом пособництва державі-агресору та провадженні разом з нею господарської діяльності (ч. 4 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
 


Слідством встановлено, що обвинувачений у червні 2022 року підтримав створення та очолив так зване «Казёное предприятие «Херсонская областная типография». Друкарню чоловік зареєстрував у фейкових податкових органах окупованої Херсонщини.


На посаді формував штат підприємства, обліковував робочий час підлеглих, виплачував їм зарплатню у рублях. Укладав угоди з іншими незаконно створеними структурами та організаціями, виконував їхні замовлення щодо створення поліграфічної продукції. Організовував друк газет, де висвітлювалась діяльність окупаційних органів влади, розміщувався проросійський контент.


Крім того, чоловік «набув права» розпоряджатися майном ще кількох профільних підприємств, чиї власники не перереєстрували їх у відповідних органах країни-агресорки. Власну фірму, яка серед іншого займалася і поліграфією, також зареєстрував відповідно російського законодавства та передавав матеріальні ресурси у користування окупаційної «друкарні».


Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.


Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 74