Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування
 
21.12.2022

Підрив Північно-Кримського каналу - суд надав дозвіл на здійснення спеціального судового провадження щодо заступника командувача ЧФ РФ і командира бригади

               

За клопотанням прокурорів Херсонської обласної прокуратури судом розпочато спеціальне судове провадження стосовно заступника командувача Чорноморського флоту РФ з матеріально-технічного забезпечення та командира 11-ї окремої інженерної бригади Південного військового округу, які обвинувачуються у порушенні законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
 
Спеціальне судове провадження здійснюється за відсутності обвинувачених (in absentia). 
 
За даними слідства, наприкінці лютого 2022 року вказані особи керували захопленням споруд Каховської ГЕС та підривом Північно-Кримського каналу на Херсонщині. Генерал-майор заступник командувача ЧФ керував незаконними діями загарбників на цьому цивільному об’єкті, який відноситься до критичної інфраструктури та забезпечує водою населення, а також зрошування полів у регіоні. У свою чергу, полковник командир бригади безпосередньо керував підпорядкованими йому солдатами, які підірвали канал у декількох місцях.
 
Як наслідок, значної шкоди завдано цивільній інфраструктурі, унеможливлено здійснення належного зрощування сільгоспземель регіону. Крім того, завдана значна шкода довкіллю та спричинено матеріальні збитки державі на суму понад 1,5 млрд грн.
 
Судовий розгляд триває.
 
                                                

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 223