Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування
 
08.02.2023

Зайняли псевдопосади на Херсонщині - повідомлено про підозру у колабораціонізмі ще трьом місцевим мешканцям

           

За процесуального керівництва прокурорів Херсонської обласної прокуратури  та Скадовської окружної прокуратури трьом особам повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
 
За даними слідства, після початку повномасштабної російської агресії в Україні фігуранти підтримали дії ворога та впроваджений окупаційний режим. 
 
Вони добровільно погодилися працювати на окупаційну владу та обійняли посади у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території, а саме  «министра сельского хозяйства и рыболовства Херсонской области», «заместителя директора Департамента транспорта Херсонской области», «первого заместителя главы ВГА Скадовского района».
 
Так званий «министр» організовував роботу незаконно створеного органу -«Департамента агропромышленного комплекса Херсонской области», яким, серед іншого, забезпечувався збір відомостей щодо діяльності підприємців, збору врожаю, аналіз та дослідження сільськогосподарської продукції для подальшого його вивезення до рф.
 
Друга підозрювана також організовувала роботу псевдооргану, особисто проводила «бесіди» з підприємцями-перевізниками, аби схилити їх до співпраці та надавати послуги за законодавством країни-агресора. 
 
Третій фігурант вживав заходів для утвердження окупаційної влади на місцевості. Діючи в інтересах країни-агресора, він проводив «офіційні» зустрічі із делегаціями посадовців з рф, надавав російським засобам масової інформації інтерв’ю, в яких схвалював дії загарбників.
 
Досудове розслідування здійснюють слідчі УСБ України в Херсонській області.
 
                                 
 
 

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 331