14.04.2023 Судитимуть ексзавідувачку кафедри Херсонського національного технічного університету, яка очолила захоплений окупантами виш та впроваджувала стандарти освіти рф
![]() Слідством установлено, що обвинувачена пішла на співпрацю з ворогом задля впровадження стандартів освіти рф в українських закладах освіти. Для цього вона добровільно очолила захоплений окупантами виш, який було перейменовано в «Херсонский технический университет».
На псевдопосаді обвинувачена організовувала освітній процес у взаємодії з окупаційною владою, займалась добором персоналу та абітурієнтів. Також за її сприяння в приміщенні навчального закладу було розміщено виборчу дільницю для проведення псевдореферендуму. В інтерв’ю російському масмедіа вона закликала усіх брати участь у незаконному плебісциті, називаючи - голосування «за світле майбутнє».
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
|
Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури кількість переглядів: 1056 |