Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
24.05.2023

Судитимуть депутата Херсонської облради за співпрацю з фсб рф

            

Херсонською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт  стосовно депутата Херсонської обласної ради від забороненої в Україні партії «Блок Володимира Сальдо» за фактами  умисних пособницьких дій з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництво країні-агресору (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
 
Слідством встановлено, що обвинувачений,  який раніше служив у правоохоронних органах та звільнився у званні генерал-майор міліції, під час тимчасової окупації Херсона пішов на співпрацю зі співробітником фсб рф.
 
Представник російської спецслужби керував процесами встановлення та утвердження влади окупаційних військ, координував створення псевдоправоохоронних та незаконних судових органів на території області.
 
Роль обвинуваченого полягала у наданні куратору з рф інформації про осіб, яких можна залучити до співробітництва і роботи в окупаційних органах влади. Для цього він особисто контактував як з колишніми правоохоронцями, так і з діючими, схиляючи їх до співпраці з «визволителями».
 
Окрім того, з 2016 року у  користуванні обвинуваченого перебував службовий автомобіль місцевого акціонерного товариства, який він  передав на потреби окупаційної влади.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими УСБ України в Херсонській області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 
 

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 1251