Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
02.06.2023

Судитимуть мешканку Донеччини, яка обійняла посаду в окупаційній адміністрації на Херсонщині та організовувала псевдореферендум

               

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Донеччини за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
 
Слідством установлено, що обвинувачена під час тимчасової окупації Херсонщини сприяла встановленню та утвердженню окупаційної влади. 
 
Влітку минулого року вона очолила так званий «Департамент внутренней и внешней политики ВГА Херсонской области» та забезпечувала його роботу. Виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.
 
Пізніше, реалізуючи план військово-політичного керівництва рф спрямований на зміну меж державного кордону України, обвинувачена очолила так звану «виборчу комісію області» та вжила низку заходів для організації та проведення незаконного референдуму щодо виходу зі складу України та приєднання до рф тимчасово окупованої області. Вона займалася створенням територіальних виборчих комісій, формуванням списків виборців, облаштуванням приміщень та іншими організаційними питаннями.
 
Під час проведення спеціального досудового розслідування на майно обвинуваченої накладено арешт. 
 
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 350