Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.06.2023

До 12 років позбавлення волі засуджено мешканця Херсонщини, який під час окупації був так званим «головою» села

              

За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури визнано винним у колабораціонізмі та пособництві державі-агресору мешканця Бериславського району (ч. 5 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України).
 
Чоловіка засуджено до 12 років позбавлення волі. Також його позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, займатися діяльністю, яка пов’язана з наданням публічних послуг строком на 15 років.
 
Доведено, що під час тимчасової окупації російськими військовими Херсонщини чоловік співпрацював з ворогом, обійнявши посаду так званого «голови» села Нововоскресенське.
 
На псевдопосаді чоловік допомагав представникам країни-агресора, організовував агітаційні заходи та зустрічі з місцевими жителями, налагодив поширення серед населення газети з пропагандою окупантів. Також він сприяв російським окупаційним військам у пошуку проукраинських громадських активістів та представників бізнесу з метою їх пограбування.
 
Підтримуючи рішення та дії держави-агресора щодо впровадження стандартів освіти рф, чоловік збирав місцевих освітян та пропонував їм пройти перекваліфікацію в тимчасово окупованому Криму.
 
До набрання вироку законної сили засуджений утримуватиметься під вартою.
 
Досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 619