Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.08.2023

Судитимуть екскерівника херсонської колонії, причетного до депортації понад 1700 осіб

               

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника «Північної виправної колонії № 90» за фактами депортації та примусового переміщення понад 1700 осіб, які за вироками судів були засуджені та утримувалися в установах відбування покарань Херсонської області. Йому інкриміновано віддання наказу про вчинення інших порушень законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).
 
Слідством установлено, що обвинувачений, який з перших днів окупації пішов на співпрацю з ворогом та обійняв посаду так званого «начальника Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области», керував процесами незаконного переміщення осіб, які утримувалися в установах кримінально-виконавчої служби. 
 
Упродовж жовтня-листопада 2022 року за його наказом з установ виконання покарань Херсонської області із застосуванням примусу на спецавтівках депортовано до аналогічних установ, розташованих у рф та на тимчасово окупованих територіях України, понад 1700 осіб. 
 
Наразі встановлено місця перебування 43 вивезених, доля інших залишається невідомою. 
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими ГУНП в Херсонській області.
 
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 2591