Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
31.03.2023

Депутату Херсонської обласної ради повідомлено про нову підозру у державній зраді та колабораційній діяльності

                 

Керівником Херсонської обласної прокуратури повідомлено про нову підозру депутату обласної ради від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
 
За даними слідства, після початку повномасштабної російської агресії в Україні підозрюваний перейшов на бік ворога. 
 
Він займався розміщенням особового складу окупаційних військ, ремонтом російської військової техніки,  забезпечував їх продовольством та надавав власну техніку для зведення фортифікаційних споруд. 
 
У лютому 2023 він очолив окупаційне «міністерство сільського господарства та рибальства Херсонської області» та організовував його роботу. 
 
Задля посилення контролю окупаційної влади над аграрним сектором підозрюваний очолив «міжвідомчу комісію щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції» та закликав представників аграрного бізнесу співпрацювати з країною- агресором, анонсуючи дотації та інвестиції від рф.
 
Він сприяв перереєстрації сільськогосподарських підприємств у фіскальних органах рф, забезпечуючи надходження податків від їх діяльності до бюджету країни-агресора.  Вживав заходів з примусової паспортизації населення. 
 
Також підозрюваний неодноразово брав участь у пропагандистських заходах, організованих в підтримку дій країни-агресора та окупаційної влади. 
 
Наразі підозрюваного оголошено у розшук, відносно нього обрано запобіжний захід – тримання під вартою. 
 
За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури триває досудове розслідування, що здійснюється УСБ України в Херсонській області.

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 1330