Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.01.2024

Боротьба з організованою злочинністю на Херсонщині: результати роботи за 2023 рік

              

Упродовж 2023 року прокурорами вжито низку організаційних та практичних заходів щодо протидії організованій злочинності.
 
Спільними скоординованими діями правоохоронних органів області торік завершено розслідування та до суду направлено обвинувальні акти стосовно осіб, якими у складі трьох злочинних угруповань вчинялись кримінальні правопорушення у сфері національної безпеки, бюджету та з корупційними зв’язками.
 
Так, на розгляді суду перебуває обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої злочинної групи за фактом пособництва державі агресору. Обвинувачені – колишні працівники філії «Херсонський річковий порт» АСК «Укррічфлот», які під час тимчасової окупації міста Херсона співпрацювали з окупаційною владою.
 
Один з них - так званий «директор» захопленої філії підприємства, підтримуючи загарбників організував злочинну групу, до якої увійшли його знайомі, що зайняли посади «механіка транспортного відділу» та «начальника служби охорони» порту. Спільно вони реалізовували політику загарбників та допомагали збройним силам рф. Зокрема фігуранти забезпечили реконструкцію вантажної баржі для перевезення військової техніки, передали наявні на підприємстві буксири, теплоходи та автомобільний транспорт представникам держави-агресора, чим завдали збитки філії на суму близько 15 млн грн.
 
Також вони забезпечили окупантів дизельним пальним на майже 300 літрів для облаштування понтонної переправи, забезпечивши евакуацію з м. Херсона представників окупаційної адміністрації на тимчасово окуповану територію лівобережної частини регіону.
 
Інше злочинне угрупування у складі п’яти осіб розробило схему заволодіння бюджетними коштами виділеними для капітального ремонту доріг в смт Антонівка м. Херсон. Організатором був тодішній селищний голова, який залучив до злочинної оборудки інженера з технічного нагляду, підлеглого-секретаря ради та двох приватних підприємців. 
 
Фігуранти вносили в акти завідомо неправдиві відомості про хід ремонту, вартість матеріалів та об’єми виконаних робіт.  
 
Як наслідок, неякісний ремонт проведено на 26 проїжджих частинах Херсонського району та надлишково перераховано на рахунок підрядника бюджетні кошти у розмірі  13,2 млн грн, які спільники привласнили.
 
Задля забезпечення цивільного позову у кримінальних провадженнях, судом задоволено клопотання прокурора та арештовано майно обвинувачених на суму 6,2 млн грн.
 
Також затверджено обвинувачення відносно організатора групи з 3 осіб, який перебуваючи на посаді заступника начальника патрульної поліції в Херсонській області налагодив схему систематичних поборів від суб’єктів господарювання за безперешкодний пропуск перевантаженого автотранспорту через габаритно-ваговий комплекс та не притягнення їх до адміністративної відповідальності.
 
Робота на вказаному напрямі триває. 
 

Автор: Пресслужба Херсонської обласної прокуратури
кількість переглядів: 744