Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
01.07.2024

Інформуємо осіб, які постраждали через затримання та ув’язнення в місцях несвободи (катівнях), військовослужбовцями зс рф на території міста Херсона та області

Інформуємо осіб, які постраждали через затримання та ув’язнення в місцях несвободи (катівнях), військовослужбовцями зс рф на території міста Херсона та області

Херсонською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях за фактами нелегального ув’язнення, застосування жорстокого поводження та катування  громадян, які опинилися на тимчасово окупованій території, а також створення представниками окупаційної влади місць несвободи (катівень).

Досудове розслідування у вказаних провадженнях здійснюється слідчими органів поліції та служби безпеки Херсонської області.

Якщо Вас незаконно утримували у місцях несвободи (катівнях) і Ви постраждали від дій військовослужбовців зс рф, їх пособників, однак раніше не звертались до правоохоронних органів, Ви маєте право подати заяву (повідомлення) про вчинене кримінальне правопорушення або заяву про залучення до провадження як потерпілого до слідчих або Херсонської обласної прокуратури (зразок заяви додається).

Якщо Вас вже визнано потерпілим у цих провадженнях, відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства Ви маєте право отримати копії процесуальних документів (витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, протоколів слідчих дій, які проводились за Вашої участі, тощо) та письмових повідомлень, а також знайомитися з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо Вас кримінального правопорушення.
 
Для цього Вам потрібно звернутись з клопотанням в порядку, передбаченому ст. 220, 221 КПК України (зразок клопотання додається) до слідчих у провадженнях або до Херсонської обласної прокуратури.

Також Ви можете звернутись зі скаргами на рішення, дії чи бездіяльність слідчих, які здійснюють досудове розслідування у таких кримінальних провадженнях, в порядку, передбаченому ст. 303 КПК України.

Звернутися до Херсонської обласної прокуратури Ви можете скориставшись одним із способів:
- надіслати звернення (клопотання) поштовим зв’язком на адресу Херсонської обласної прокуратури: 54000, м. Миколаїв, проспект Богоявленський, 314;
- надіслати звернення (клопотання) на офіційну електронну адресу: [email protected];
- звернутись за телефоном «гарячої лінії» за номером: +38(068) 018-90-33, +38(099)610-45-78.

 

 

кількість переглядів: 418